• O NAS

• Dla nas priorytetem są dzieci.

Przedszkole numer 1 to najstarsze usteckie przedszkole - już od ponad siedemdziesięciu lat wspólnie dbamy o zdrowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo najmłodszych ustczan.

Nasze przedszkole to nowoczesna placówka, wyposażona w liczne pomoce dydaktyczne i dobrze przystosowana do potrzeb dzieci. Bardzo dbamy o bezpieczeństwo naszych wychowanków, zarówno poprzez odpowiednią opiekę, jak i uczenie ich samodzielnego radzenia sobie w różnych sytuacjach. Troszczymy się o ich zdrowie, zapewniając odpowiednią ilość ruchu, zabaw czy spacerów, a nasze zaplecze kuchenne przygotowuje odpowiednie, zróżnicowane posiłki.

Wierzymy, że samodzielne dziecko wyrośnie na odpowiedzialnego dorosłego człowieka, dlatego dużą wagę przywiązujemy do rozwijania u dzieci tych umiejętności, które pozwolą mu jak najlepiej odnaleźć się w późniejszym życiu. Do każdego wychowanka podchodzimy indywidualnie, zapewniając mu tyle uwagi, ile potrzebuje, oraz dostosowując poziom zajęć do jego możliwości i osobistych predyspozycji.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pracownicza. Nasi nauczyciele stale się dokształcają, aby ich umiejętności były przystosowane do aktualnej wiedzy pedagogicznej. Realizowany w przedszkolu program jest zgodny z wymogami najnowszej podstawy programowej, a jednocześnie – odpowiednio dostosowany i maksymalnie zindywidualizowany, tak, aby zapewnić dzieciom możliwie najciekawsze i najbardziej rozwijające aktywności.

Oferujemy szeroki zakres zajęć dodatkowych, takich jak rytmika, lekcje języka angielskiego, basen czy zajęcia taneczne. Stawiamy na wszechstronny rozwój dzieci, poszerzanie ich zainteresowań oraz naukę poprzez zabawę. Regularne wyjazdy do placówek kulturalnych, takich jak teatry czy muzea, rozwijają u naszych podopiecznych wrażliwość na piękno oraz pozwalają na zdobycie cennych kompetencji społecznych. Współpracujemy z licznymi organizacjami i instytucjami użyteczności publicznej (policja, straż pożarna, biblioteki), co pozwala na wprowadzenie w życie przedszkola ciekawych, kształcących inicjatyw. Staramy się rozwijać u dzieci poczucie przynależności narodowej poprzez zapoznawanie ich z historią i kulturą Polski, ale też samego Pomorza oraz okolic Ustki i Słupska. W tym celu organizujemy wycieczki, spotkania i akcje tematyczne, związane na przykład z poznawaniem lokalnej przyrody czy zabytków.

Nieustannie dążymy do tego, by nasi wychowankowie po opuszczeniu murów przedszkola stali się dobrymi, pilnymi uczniami oraz – co najważniejsze – mądrymi i szczęśliwymi ludźmi.