• ZAJĘCIA TEATRALNE W DOMU KULTURY

• Pani Joanna Cieślak zaprosiła dzieci ze starszych grup na zajęcia teatralne do Domu Kultury. DELFINKI i MUSZELKI wezmą w nich udział we wtorek 26 kwietnia, zaś ZŁOTE RYBKI w czwartek 28 kwietnia.

Cele przyświecające tym zajęciom, to m.in.:

- rozwijanie wyobraźni;

- przełamywanie dziecięcych lęków;

- budowanie poczucia własnej wartości;

- kształtowanie poprawnej mowy;

- obcowanie ze sztuką.

• NASZA ZBIÓRKA DLA MRUCZKA I BURKA

• Jak serduszko dobre masz -

coś dla pieska, kotka dasz.

Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy tegoroczną

akcję zbierania darów dla podopiecznych

Schroniska dla Zwierząt w Słupsku.

Bezdomne koty i psy czekają na naszą pomoc.

Oto lista rzeczy, których w tej chwili zwierzęta potrzebują najbardziej:

- stare koce, ręczniki, prześcieradła, poszewki, podkłady (kołder i poduszek NIE przyjmują);

- żwirek, kuwety;

- karma mokra dla kociaków i kotów sterylizowanych;

- karma sucha dla kotów;

- karma sucha dla psów (np. Jasera, brit – najlepiej karmy bezzbożowe);

- karmy mokre dla psów.

Otwórzmy nasze serca i pomóżmy zwierzakom,

bo i tak są już poszkodowane przez los.

Nasza zbiórka odbywać się będzie w terminie:

26.04. – 13.05.2022 r.

Dary prosimy składać w holu przedszkola.

Jeszcze nigdy się na Państwu nie zawiedliśmy i wiemy,

że i tym razem tak będzie.

Zachęcamy Państwa również do odwiedzania strony facebooka schroniska:

On swojego domu nie ma

nikt go dzisiaj nie przytuli,

niech choć głodny dziś nie będzie,

w ciepły kocyk niech się wtuli.

Gdy z kieszeni dzisiaj wyjmiesz

grosik, dyszkę czy złotówkę,

na samotnym pyszczku ujrzysz

radość, nie – smutną podkówkę. 😊

• Prosimy o zapoznanie się

• Szanowni Rodzice i Pracownicy!

W związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od 16 kwietnia 2022 roku od godz. 00:00 do 30 kwietnia 2022 roku do godz. 23:59:
            - drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO),
            - trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP),

w przedszkolu od 16 kwietnia do momentu zniesienia ogłoszonych alarmów podjęte zostały następujące działania zwiększające bezpieczeństwo pracy i opieki nad dziećmi:
            1. wszystkie osoby poza pracownikami i dziećmi oraz ich rodzicami (w wyznaczonych godzinach przyprowadzania i odbioru dzieci) wchodzące na teren przedszkola będą rejestrowane przy wejściu przez wyznaczonego przez dyrektora przedszkola pracownika;
            2. kontroli poddane będą przesyłki przysyłane do placówki;
            3. kontroli podlegać będą wjeżdżające na teren przedszkola pojazdy mechaniczne;
            4. wszelkie nietypowe/podejrzane oznaki czy zachowania osób postronnych proszę zgłaszać do dyrektora przedszkola.

W załączeniu przesyłam pismo Pomorskiego Wicekuratora Oświaty pani Anny Gańskiej-Lipińskiej.
            Uprzejmie proszę o zapoznanie się z nim oraz stosowanie się do wprowadzonych zasad.

Anna Andrzejewska – dyrektor przedszkola

Załącznik: PWO_Ganska-Lipinska.pdf

• Rozstrzygnięcie KONKURSU RECYTATORSKIEGO

• W środę 13.04.2022 r. w Miejskim Przedszkolu nr 3 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród i dyplomów uczestnikom Międzyprzedszkolnego Konkursu Recytatorskiego „PRZYRODA WIERSZEM MALOWANA”. Z naszego przedszkola w konkursie wzięło udział czworo dzieci – po jednym z każdej grupy wiekowej. Oto wyniki:

- Tymon Cholewiński – I miejsce w kategorii 3-latków,

- Kinga Zielińska – II miejsce w kategorii 4-latków,

- Franciszek Kubiaczyk – III miejsce w kategorii 5-latków,

- Kajetan Kowalczyk - II miejsce w kategorii 6-latków.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej placówki! 😊

• WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI c.d.

• W ramach tematu „Poznajemy zawody naszych rodziców” 14.04.2022 r. grupę BURSZTYNKÓW odwiedzi tata Marcelego – pan Mariusz Bochniak, który poprowadzi „niecodzienną lekcję o pracy żołnierza”. Dzieci będą miały okazję poznać jego wygląd: mundur, czapka wojskowa, pas oraz nabędą większej świadomości narodowej. Na koniec spotkania nasze 3 – latki, wspólnie z panem Mariuszem, odśpiewają Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

• WARSZTATY WIELKANOCNE W BURSZTYNKACH

• 12 kwietnia w grupie BURSZTYNKÓW odbędą się wielkanocne warsztaty, które w ramach współpracy z rodzicami poprowadzi mama Mai – Pani Aleksandra Tomaszewska.

Najmłodsze przedszkolaki będą miały okazję zapoznać się z tradycjami Świąt Wielkanocnych oraz zacieśnić więzi podczas wspólnej pracy.

• TEATR w przedszkolu

• W środę 6 kwietnia po raz kolejny odwiedzili nasze przedszkole aktorzy poznańskiego Teatru KROKODYL. Spektaklem pt. „Wiosenne porządki” wprowadzili oni dzieci w temat tradycji Świąt Wielkanocnych a jednocześnie przedstawiali zagadnienia z zakresu ekologii i segregacji odpadów.

•  WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI
          • WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

• Porozmawiajmy o emocjach – gniotki

W czwartek 8 kwietnia w BURSZTYNKACH, a w poniedziałek 11 kwietnia w MUSZELKACH odbędą się zabawy z elementami sensoryki. W ramach współpracy z rodzicami pani Aleksandra Tomaszewska – mama Mai I Julii wykona z dziećmi gniotki – sensoryczną zabawkę do ściskania, miętoszenia i rozciągania. Jest to zabawka bardzo przyjemna w dotyku, ćwicząca palce i siłę nacisku, a wykonana własnoręcznie przez dzieci dodatkowo zyska na atrakcyjności. Gniotki są często wykorzystywane w terapii integracji sensorycznej oraz terapii ręki u dzieci i dorosłych.