• Wyjazd do teatru w Słupsku

• W piątek 24 listopada dzieci ze wszystkich grup wyjechały dwoma autokarami do Słupskiego Inkubatora Technologicznego. Obejrzały tam spektakl pt. „Królowa Śniegu” w wykonaniu aktorów Teatru Nowoczesnego z Krakowa.

Przedszkolaki podziwiały piękne scenografie i kostiumy, utrwalały sobie w praktyce zasady kulturalnego zachowania w miejscu publicznym i zasady bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

Wrażeń było co niemiara! 😊

• Święto Pluszowych Misiów

•

W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia (25 listopada) przypada w sobotę. Ale ponieważ nie chcemy aby nasze przedszkolaki były pozbawione radości obchodzenia tego święta, to zorganizujemy je w poniedziałek 27 listopada.  Tego dnia w każdej grupie zorganizowane będą zabawy i atrakcje związane z miśkami.

Prosimy, aby każdej dziecko na poniedziałek przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka – najlepiej żeby to był MIŚ.

• Coroczny KIERMASZ TALENTÓW

• grudzień 2019 – Przedszkole nr 8 w ŻorachDrodzy Rodzice!

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej!

W związku z tym wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w naszym tegorocznym BOŻONARODZENIOWYM KIERMASZU TALENTÓW!

Na czym to polega? Dziecko, mama, tata, babcia, dziadek, ciocia, wujek i kto tylko zechce wykonuje w domu dowolny rekwizyt – rękodzieło z dowolnych materiałów, dowolną techniką, dowolnej wielkości i przynosi do naszego przedszkola do 5 grudnia.

Co z tym zrobimy? Otworzymy nasz kiermasz w przedszkolu 6 grudnia i potrwa on do 15 grudnia.  W tym czasie każdy będzie mógł zakupić to, co mu się spodoba i zabrać do ozdobienia swojego domu lub przeznaczyć na prezent dla kogoś bliskiego.

Zebrane przez nas środki z tego przedsięwzięcia przeznaczymy na zakup atrakcyjnych zabawek dla dzieci.Grafika wektorowa Boże narodzenie dzwon rysunek, obrazy wektorowe, Boże  narodzenie dzwon rysunek ilustracje i kliparty

ODKRYJCIE SWOJE TALENTY!

Z niecierpliwością czekamy na Wasze prace!

Zacznijmy wspólnie budować świąteczną atmosferę w swoich domach i w przedszkolu!

• Światowy Dzień Adopcji

• 9 listopada to Światowy Dzień Adopcji. Z tej okazji odwiedził nas Burmistrz Miasta Ustka – pan Jacek Maniszewski - aby przeczytać dzieciom opowiadanie przybliżające im tę niełatwą tematykę i porozmawiać na temat adopcji – jej przyczyn i pozytywów płynących z niej dla obu stron. W spotkaniu uczestniczyła równiez pani Anna Pilecka-Sawczuk, kierowniczka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce.

Światowy Dzień Adopcji obchodzony jest od wielu lat na całym świecie. Inicjatorem tego pomysłu jest Hank Fortener, który zaczął propagowanie adopcji poprzez docenianie rodzin adopcyjnych, ich trudu i determinacji ustanawiając specjalnie dla nich World Adoption Day. Ten dzień jest okazją do popularyzacji idei adopcji w społeczeństwie. Międzynarodowym symbolem adopcji jest dłoń z narysowaną uśmiechniętą buzią. Światowy Dzień Adopcji to dobry moment, aby podkreślić, jak istotną rolę spełniają rodziny adopcyjne oraz podziękować im za miłość, wytrwałość i cierpliwość w wychowaniu dzieci. Wspólne świętowanie to również idealna okazja, by nie tylko uświadamiać, czym jest sam proces adopcyjny, ale też obalać mity związane z przysposobieniem.