• Spotkanie z panią leśnik

• W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym z przedszkolakami spotkała się pani Kamila Gosztyła z Nadleśnictwa Ustka. W poniedziałek grupy młodsze, a we wtorek starsze wybrały się z nią do parku i do lasu. Tam wspólnie szukaliśmy oznak wiosny, słuchaliśmy śpiewu ptaków i opowieści o przygotowaniach zwierząt do nowej pory roku – pomimo, że zima jeszcze nie chce odejść!

• Dla Ziemi i dla przedszkola

• Drodzy Rodzice!

Już wkrótce zaprosimy Państwa do udziału w proekologicznej akcji zbierania elektrośmieci!

Szczegóły zamieścimy wkrótce na "Tablicy ogłoszeń" w iprzedszkolu, ale już zachęcamy do rozejrzenia się po domu, działce czy wśród rodziny i znajomych aby być przygotowanym na naszą zbiórkę!

• Światowy Dzień Wody

• W środę 22 marca, z okazji Światowego Dnia Wody nasze przedszkole odwiedzą pracownicy Słowińskiego Parku Narodowego.

Spotkają się oni z dziećmi, aby opowiedzieć im, jak ważna jest woda w życiu człowieka i całej naszej planety; co robić, aby nigdy nam jej nie zabrakło; w jaki sposób szanować i  doceniać to cudowne dobro Ziemi.

• Powitanie wiosny!

• We wtorek 21 marca pierszym dniem kalendarzowej wiosny!

Z tej okazji tradycyjnie nasze przedszkolaki żegnały zimę witając wiosnę!

Utworzyły więc barwny pochód ulicami miasta, do portu! Niosły MARZANNY, jako symbole zimy; kolorowe, samodzielnie wykonane gaiki, jako symbole wiosny jednocześnie śpiewając wiosenne piosenki i grając na instrumentach perkusyjnych!

Mieszkańcy Ustki i kuracjusze podziwiali pochód i dopingowali małym ustczanom z uśmiechem obserwując kultywowanie polskiej tradycji!

• W świecie poezji dziecięcej

• W czwartek 16 marca na terenie naszego przedszkola odbyły się Recytatorskie Prezentacje Przedszkolaków. Chętne dzieci przygotowały dowolnie wybrany wiersz i zaprezentowały go przed publicznością, czyli pracownikami i przedszkolakami z naszej placówki.

Wystąpiło szesnaścioro dzieci ze wszystkich czterech grup udowodniając, że świat poezji, to piękny świat wyobraźni!

Dziękujemy i gratulujemy zarówno małym aktorom, jak i ich zaangażowanym w naukę wierszy rodzicom! 😊

• Zajęcia z SP-2

• W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym w piątek 10 marca odwiedziła nas pan Lesia Ziółkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce z trzema swoimi uczennicami. Z użyciem przygotowanych przez siebie pomocy dydaktycznych i tablicy interaktywnej przeprowadziły one zajęcia edukacyjne w języku angielskim w grupie najstarszej – czyli w DELFINKACH.

Była zabawa i była nauka - DZIĘKUJEMY! 😊

• Gwiezdny Teatr o wiośnie

• W piątek 10 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w interaktywnym spektaklu GWIEZDNEGO TEATRU. Tym razem tematem była „Wiosna w przyrodzie”.

Jak zwykle dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim wiele dowiedziały i nauczyły.

• Konkurs w układaniu puzzli

• W środę 1 marca w Przedszkolu nr 3 odbył się MIĘDZYPRZEDSZKOLNY TURNIEJ W UKŁADANIU PUZZLI NA CZAS.

Nasze przedszkole reprezentowało czworo dzieci – po jednym z każdej grupy – i zajęli oni następujące lokaty:

- w kategorii 3-latków: Kasia Mikucka - I miejsce

- w kategorii 4-latków: Kuba Podlak - II miejsce