• Konkurs rozstrzygnięty!

• Poznaliśmy laureatów wewnątrzprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Plastyczno-Literackiego "Jak pomagam zwierzętom w zimie". Jego celem było wykonanie pracy plastycznej po uprzednim stworzeniu i napisaniu rymowanego wiersza z rodzicem o opiece i pomocy zwierzętom zimową porą. Powstały piękne prace i pouczające wiersze. Gratulujemy rodzicom i dzieciom pomysłowości i zaangażowania.
            Nagrodzeni to:
            Oliwia Podlasiak- I miejsce
            Maja Kujawa- II miejsce
            Ines Ettaieb-Wojtyra- III miejsce
            Wyróżnienia zdobyli: Hania i Adam Jakubek, Julia Glapiak,  Jan Cholewiński.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy w holu naszego przedszkola.

• Wolontariuszki z psami w przedszkolu

• W ramach podsumowywania akcji zbierania darów dla zwierząt w miniony piątek – tj. 24 lutego – nasze przedszkole odwiedziły wolontariuszki ze słupskiego Schroniska dla Zwierząt ze swoimi pupilami -psami! Spotkały się z dziećmi, aby opowiedzieć im, jak wygląda życie zwierząt w schronisku, jak należy opiekować się swoimi domowymi zwierzętami, czego najbardziej potrzebują i co robić, aby były szczęśliwe.

Każde chętne dziecko mogło pogłaskać czy przytulić psa – to była frajda! 😊

• POCIĄG DO KULTURY c.d.

• W ramach udziału w kolejnej edycji plebiscytu POCIĄG DO KULTURY dzieci z grup starszych odwiedzą Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Ustce, gdzie obejrzą aktualną wystawę prac i wezmą udział w warsztatach plastycznych.

Terminy:

- środa 22.02.2023 r. - MUSZELKI

- piątek 24.02.2023 r. - DELFINKI

Sztuka w życiu dziecka rozwija, wzbogaca, uwrażliwia!

• Pomagamy zwierzętom ze schroniska

• Od wielu lat nasze przedszkole organizuje zbiórkę darów dla podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Również i w tym roku prosimy Państwa o otwarcie swoich serc i wsparcie potrzebujących zwierzaków.

Jak w poprzednich latach najprawdopodobniej i teraz zbiórka zakończy się wyjazdem dzieci z którejś ze starszych grup do tegoż schroniska, aby przedszkolaki mogły same zawieźć zgromadzone przez siebie podarunki i zobaczyć, jak wygląda życie zwierząt w tym smutnym miejscu.

Miłości i domu nie jesteśmy w stanie im zapewnić (choć do przemyślanej adopcji zachęcamy), ale przy niewielkich nakładach możemy zapewnić im godne warunki życia.

Oto, czego najbardziej potrzebują mieszkańcy schroniska:

- karma mokra i sucha dla kociaków i kotów sterylizowanych,

- karma mokra i sucha dla psów,

- żwirek dla kotów (np. z Lidla w kartonie),

- ryż do ugotowania zupy dla psiaków,

- koce i ręczniki, bielizna pościelowa, podkłady.

Zazwyczaj darczyńcy – w jak najlepszej wierze – starają się kupić jak największe opakowania, niestety jest to zazwyczaj karma słabej jakości. Tymczasem w schronisku mieszkają często zwierzęta stare, schorowane, wymagające pokarmu bardziej specjalistycznego. Dlatego prosimy o to, aby opakowania z karmą lepiej były mniejsze, ale lepsze jakościowo.

W tym roku zbiórka będzie prowadzona od 6.02 do 24.02.2023 r.

Za okazane zwierzakom serce z góry dziękujemy – DOBRO WRACA! 😊

• PRZEDSZKOLIADA

• W poniedziałek 6 lutego o godzinie 9.00 na terenie naszego przedszkola rozpoczną się zajęcia pokazowe PRZEDSZKOLIADY. Będą to zajęcia prowadzone przez trenera PRZEDSZKOLIADY (kolejno z dziećmi ze wszystkich grup, z podziałem na ok. 12-osobowe zespoły), jako propozycja zajęć dodatkowych z możliwością organizowania ich cyklicznie.

Adresatami programu zajęć Drużyny Kangura w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl są dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat). Program zajęć Drużyny Kangura jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego.

Więcej pod linkiem: