• POCIĄG DO KULTURY-zakończenie roku

• W Galerii Kameralnej w Słupsku odbyło się dzisiaj podsumowanie IX edycji organizowanego przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej plebiscytu „Pociąg do kultury”. Jak co roku udział brały w nim placówki oświatowe ze Słupska i Ustki (52 placówki, w tym 15 przedszkoli).

Nasze przedszkole otrzymało miano "Maszynisty kultury" czyli zajęło I MIEJSCE w kategorii przedszkolaków!!!

Tegoroczna edycja objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Prezydentki Miasta Słupska i Burmistrza Miasta Ustka.

Ależ jesteśmy z siebie dumni! 😊

• Jeszcze jedna wycieczka!

• Nasze przedszkolaki czeka jeszcze jedna wyprawa przed wakacjami!

Tym razem jedziemy ustecką ciuchcią do Megalandii w Przewłoce.

Wyjazdy planowane są w:

- poniedziałek 19.06 grupy młodsze (BURSZTYNKI i ZŁOTE RYBKI) – wyjazd o 8.30, powrót 12.00

- wtorek 20.06 grupy starsze (MUSZELKI i DELFINKI) -wyjazd 10.15, przyjazd na obiad 13.30.

Poza zwiedzaniem i zabawą w MEGALADII planujemy również piknik, więc plecaki ze smakołykami mile widziane! 😊

• SPOTKANIE ADAPTACYJNE

• Szanowni Rodzice!

Spotkania adaptacyjne dla dzieci przyjętych do grupy 3-latków odbędą się 30. i 31.08.2023 r.

- środa (30.08.2023 r.) w godz. 10–11.30

- czwartek (31.08.2023 r.) w godz. 10–11.30

Podczas godzin otwartych dziecko wraz z rodzicem lub opiekunem będzie miało możliwość poznać swoją przyszłą nauczycielkę i rówieśników. W sprzyjających warunkach dzieci zwiedzą przedszkole, będą mogły się bawić
            i uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez nauczyciela. To bardzo ważne dla dziecka, aby najpierw mogło poznać przedszkole wraz z bliską osobą, ponieważ dzięki temu nie będzie odczuwało tak dużego stresu 1 września, kiedy po raz pierwszy zostanie w nim samo – bez mamy, taty, babci czy innych członków rodziny.

Podczas dni adaptacyjnych możemy zrobić pierwszy krok w kierunku łagodnej aklimatyzacji dziecka w przedszkolu, dlatego warto skorzystać z tej możliwości. W trakcie właściwej adaptacji, w pierwszych dniach września, zarówno dzieciom, jak i rodzicom towarzyszy spektrum różnorodnych emocji: począwszy od ekscytacji i radości z podejmowania nowych wyzwań, a skończywszy na poczuciu niepewności i stresie. Stres u dzieci jest tym większy, im bardziej stresują się tym wydarzeniem ich rodzice, dlatego uczestnictwo w dniach adaptacyjnych w przedszkolu może pomóc również dorosłym. Jest to najlepsza okazja do tego, aby osobiście przekonać się, w jakich warunkach będzie się bawić i uczyć dziecko oraz kto będzie sprawował nad nim bezpośrednią opiekę.

Dni adaptacyjne mogą zaważyć na całym procesie adaptacji dziecka w przedszkolu. Jeśli będzie się ono wówczas dobrze bawić, najprawdopodobniej ominą nas płacz i histeria w przedszkolnej szatni – albo będą one dużo słabsze.

Serdecznie zapraszamy!