• Teatr w przedszkolu

• W piątek 3 lutego będziemy gościć w naszym przedszkolu aktorów poznańskiego Teatru KROKODYL. Przedstawią oni dzieciom spektakl pt. „Kozucha Kłamczucha” oparty na motywach utworu Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem.

Jest to w zabawny sposób przedstawiona opowieść o Gospodyni, Zazulce i niesfornej kózce. Przez złośliwe kłamstwa kózki Zazulka musiała opuścić gospodarstwo. Kiedy kłamstwa kozuchy wyszły na jaw, została wygnana do lasu. Tam mały jeżyk dał jej nauczkę i od tej pory kozucha mówiła prawdę, a Zazulka wróciła i zamieszkała z Gospodynią w chacie.

Ze spektaklu wypływa cenny morał, który nie tylko uczy prawdomówności, ale też umiejętności wybaczania i doceniania prawdziwej przyjaźni.

• Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Logopedycznego

• We wtorek 24.01.2023r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Logopedycznego pt. "W gry logopedyczne gramy i swoją mowę rozwijamy", którego byliśmy organizatorem. Honorowy Patronat nad konkursem objął Pan Jacek Maniszewski Burmistrz Miasta Ustka. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego w naszym przedszkolu programu własnego z zakresu profilaktyki logopedycznej.

Celem konkursu było: motywowanie rodziców oraz dzieci do wspólnej zabawy i pracy logopedycznej, zaangażowanie rodziców do rozwoju mowy dzieci, umożliwienie dzieciom prezentacji swoich umiejętności plastycznych oraz rozwijanie wyobraźni twórczej u dzieci.

Przed oficjalną częścią rozdania nagród dzieci z grupy III zaprezentowały zaproszonym gościom polski taniec ludowy - krakowiak.

Nagrody zostały wręczone przez wyjątkowych gości: Panią Paulinę Kamińską Sekretarz Miasta Ustka oraz Panią Agnieszkę Hrywniak Zastępcę Wydziału Spraw Społecznych, Oświaty, Kultury i Sportu.

Lista laureatów w kategorii dzieci młodszych:

I Adam Jakubek MP1 w Ustce

II Oliwia Podlasiak MP1 w Ustce

III Julia Glapiak MP1 w Ustce

Udział Ines Ettaieb - Wojtyra MP1 w Ustce

Lista laureatów w kategorii dzieci starszych:

I Hanna Jakubek MP1 w Ustce

II Weronika Wrzesień MP nr 234 w Łodzi

III Olga Piotrowska Publiczne Przedszkole nr 3 w Wadowicach

Wyróżnienie Szymon Zając MP nr 234 w Łodzi.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród za wsparcie:

• Panu Jackowi Maniszewskiemu Burmistrzowi Miasta Ustka
            • Firmie Granna Sp. z o.o.

Gratulacje dla zwycięzców!!! Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu :)

• Konkurs o bezpieczeństwie

• Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Śnieżny dekalog" zorganizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

Szczegóły na plakatach poniżej oraz pod linkiem:

www.policja.pl/bezpieczenstwo-na-stoku

• Występy dla BABĆ i DZIADKÓW

• Tradycyjnie, jak co roku, nasze przedszkolaki przygotowują dla swoich babć i dziadków występy z okazji Święta Babci i Święta Dziadka!

Oto terminy uroczystości w poszczególnych grupach:

- grupa I BURSZTYNKI – czwartek 26.01, godz. 15.00

- grupa II ZŁOTE RYBKI – piątek 27.01, godz. 15.00

- grupa III MUSZELKI – środa 25.01, godz. 15.00

- grupa IV DELFINKI – wtorek 24.01, godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie babcie i wszystkich dziadków naszych pociech do przedszkola! 😊

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• W środę 11 stycznia odwiedzi nasze przedszkole pan policjant – dzielnicowy Paweł Badowski.

Spotka się z dziećmi ze wszystkich grup, aby porozmawiać z nimi na temat sposobów bezpiecznego spędzania wolnego czasu n w czasie zimy i ferii zimowych.

• BAL KARNAWAŁOWY

• We wtorek 31 stycznia zapraszamy wszystkie dzieci na coroczny KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW!

Prosimy o przygotowanie strojów do przebrania za ulubione postaci i czekamy na wspaniałą zabawę! 😊